OMD

Detektor utleniająco-metalizujący

Ponadto GC Instruments Sp. z o. o. poza produkcją chromatografów bądź analizatorów posiada w ofercie także nowy typ detektora (a w zasadzie przed-detektora) utleniająco-metalizujący. Ogólna zasada działania detektora polega w pierwszym etapie na utlenieniu katalitycznym wszystkich związków organicznych, eluujących z kolumny do tlenku węgla (IV), a następnie w kolejnym etapie ich redukcji do metanu w obecności katalizatora metalicznego. Oba procesy katalityczne wymagają podwyższonej temperatury (powyżej 150°C).

Ostatnim etapem jest oznaczenie powstałego metanu z wykorzystaniem detektora FID. Tego typu nowy detektor charakteryzuje się stałym współczynnikiem odpowiedzi dla wszystkich analizowanych związków. Kalibracja wykonywana jest jedynie dla jednego związku (np. metanu). Tym samym nie jest wymagane wykonywanie wielopunktowych krzywych kalibracyjnych, co znacząco skraca czas analiz.

Urządzenie umożliwia rozbudowę każdego chromatografu gazowego z detektorem FID, niezależnie od jego producenta. GCI jest w trakcie przygotowania zgłoszenia patentowego dla opisanego wyżej rozwiązania, rozszerzającego funkcjonalności detektora FID, które jest rozwiązaniem innowacyjnym w skali światowej.SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Specyfikacja

Szkoleniowy chromatograf został zaprojektowany szczególnie z myślą o roli dydaktycznej, jako pomocne narzędzie dla uczelni wyższych jak również szkół średnich o profilu chemicznym. Jednak prezentowane urządzenie z pewnością znajdzie zastosowanie w laboratoriach badawczych i komercyjnych oraz w przemyśle jako wsparcie szczególnie mikro i małych przedsiębiorców.

W przemyśle

Do oznaczania składu biogazu, do analizy czystości wodoru, do pomiarów online

W jednostkach badawczych

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom może posłużyć jako przenośny sprzęt wykorzystywany w badaniach w terenie. Natomiast w przestrzeni laboratoryjnej pomoże zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Na uczelniach i w szkołach średnich

Dzięki modułowej budowie, intuicyjnej obsłudze i przyjaznemu oprogramowaniu urządzenie jest stworzone do celów dydaktycznych. Rozsądna cena na kieszeń sektoru szkolnictwa też nie pozostaje bez znaczenia.

WIĘCEJ INFORMACJI

Do pobrania

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą

GDZIE NAS ZNALEŹĆ

Jesteśmy wszędzie

POZOSTAŃ W KONTAKCIE

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Znajdź nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.